Dostępność Kongresu

II edycja

Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by osoby z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami mogły na równych prawach uczestniczyć w Międzynarodowym Kongresie Jakości Kształcenia.

 

DOJAZD

Kongres organizowany jest w budynku mieszczącym się w centrum Katowic -przy ulicy Uniwersyteckiej 4. Tuż przed budynkiem znajduje się przystanek autobusowy „Katowice Uniwersytecka”, a około 300 metrów dalej zlokalizowane są popularne przystanki przesiadkowe przy ulicy Korfantego.  

Wokół budynku znajduje się Uniwersytecki parking, na którym wyznaczone są miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

 

DOSTĘP DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHOWĄ

Obiekt ma zniwelowane bariery architektoniczne. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą wjechać do budynku podjazdem przed wejście głównym.  Główne wejście wyposażone jest w system automatycznego otwierania, który uruchamia się wraz z zainicjowaniem procesu otwierania drzwi.

Istnieje też możliwość skorzystania z wejścia bocznego, które znajduje się tuż przy niebieskich miejscach parkingowych i doprowadza w pobliże auli konferencyjnej.

Budynek posiada odpowiednio oznakowane toalety z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami.

 

UDOGODNIENIA DLA OSÓB NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH

Na holu dolnym od strony wejścia głównego do budynku znajdują się ścieżki naprowadzające, które kierują do schodów prowadzących do górnych wejść do auli.

Polami uwagi oznakowane zostały wszystkie schody i wejścia do wind, a wszystkie drzwi wewnętrzne zostały oznakowane tabliczkami w alfabecie Braille’a.

Materiały konferencyjne i program będą udostępniane cyfrowo w wersji dostępnej dla osób korzystających z czytników ekranu i funkcji powiększających.

 

UDOGODNIENIA DLA OSÓB GŁUCHYCH I SŁABOSŁYSZĄCYCH

Aula konferencyjna została wyposażona w pętlę indukcyjną, więc osoby korzystające z aparatów lub implantów słuchowych mogą po przełączeniu urządzenia w tryb pętli telefonicznej odbierać wysokiej jakości nagłośnienie.

Jeśli dla pełnego udziału w konferencji  uczestnicy potrzebują skorzystania z technologii przekładających mowę na tekst lub tłumacza języka migowego, prosimy o zgłoszenie tych potrzeb pod adresem mailowym dostepnosc@us.edu.pl