Grywalizacja jako metoda osiągania oraz pomiaru efektów uczenia się

Opis „Houston, mamy problem!” – to kultowe zdanie można usłyszeć niemal w każdej firmie, w której występuje ryzyko z zakresu naruszenia cyberbezpieczeństwa. 

Uczestnicy tych warsztatów wcielają się w członków zarządu przedsiębiorstwa i decydują o jego kwartalnych inwestycjach.W ten sposób starają się zapobiec wszelkim możliwym niebezpieczeństwom – od przeciążenia serwerów w okresie świątecznym, przez przerwę w dostawie prądu, aż po atak z użyciem ransomware.

  • Risk Management
    • Gracze będą doskonalić umiejętności zarządzania ryzykiem – identyfikować potencjalne zagrożenia, oceniać ich wpływ na działanie przedsiębiorstwa oraz opracowywać strategie minimalizacji ryzyka, co pozwoli graczom skutecznie zarządzać niepewnością i osiągać założone cele.
  • Planowanie Budżetu
    • Uczestnicy będą mogli doskonalić swoje umiejętności planowania budżetu – uczyć się skutecznego alokowania środków finansowych, kontrolowania wydatków oraz podejmowania decyzji zgodnie z dostępnymi zasobami. Umiejętności te pozwolą uczestnikom gry efektywnie zarządzać finansami.
  • Zarządzanie Katastrofą
    • Gracze będą rozwijać umiejętności zarządzania katastrofą – uczyć się szybkiego reagowania na nagłe sytuacje kryzysowe, koordynowania działań ratunkowych oraz opracowywania strategii przywracania normalności po wystąpieniu klęski. Zdobyte umiejętności pozwolą graczom skutecznie minimalizować szkody i zapewnić przedsiębiorstwu bezpieczeństwo działania.
Data wydarzenia 24.10.2024 r.
Godzina wydarzenia 16:00–17:00
Język polski
Miejsce wydarzenia Muzeum Śląskie

ul. Tadeusza Dobrowolskiego 1

40-205 Katowice

Forma Spotkanie otwarte (30 miejsc – obowiązuje rejestracja, która rozpocznie się we wrześniu)
Uczelnia organizującą Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach