Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia gromadzi osoby zainteresowane zagadnieniami dotyczącymi systemów zapewniania jakości kształcenia, monitorowania jakości kształcenia, akredytacji, umiędzynarodowienia kształcenia, rozwoju kompetencji dydaktycznych i kształcenia zdalnego.
Kongres organizowany jest od trzech lat przez 7 publicznych katowickich uczelni i w tym roku będzie odbywał się od 23 do 25 października. Trzecia edycja Kongresu jest wyjątkowa przede wszystkim dlatego, że już od kilku miesięcy w Katowicach, jako Europejskim Mieście Nauki 2024, wszystkie uczelnie publiczne zaangażowane są w działania na rzecz transformacji regionu poprzez naukę. Edukacja i jej jakość, społeczna odpowiedzialność nauki, nauka obywatelska to kluczowe kwestie inspirujące do różnych aktywności związanych z tym zaszczytnym tytułem.
Tegoroczny Kongres organizowany w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024 będzie przestrzenią namysłu nad jakością kształcenia w wymiarze międzynarodowym. Będziemy dzielić się doświadczeniem i dobrymi praktykami w zakresie umiędzynarodowienia kształcenia, efektami międzynarodowych projektów edukacyjnych, a także innowacjami dydaktycznymi z powodzeniem wdrożonymi przez polskie i zagraniczne uczelnie. Ważna w tym aspekcie staje się dla Kongresu idea Uniwersytetów Europejskich realizowana przez wiele polskich uczelni. Inne kluczowe zagadnienia dotyczą podwójnych dyplomów studiów, dyplomów europejskich, mobilności studenckich i pracowniczych, a także budowania silnych partnerstw międzynarodowych wokół strategicznych aspektów kształcenia.
Umiędzynarodowienie kształcenia i korzystanie z rozwiązań już wypracowanych i przetestowanych przez wiodące europejskie uniwersytety jest kluczowe w tak dynamicznie zmieniającym się świecie. Rozwój sztucznej inteligencji i jej wpływ na kształcenie, partycypacja osób studiujących w kształtowaniu własnych ścieżek edukacyjnych, kształcenie do zawodów przyszłości to tematy, których w trakcie Kongresu nie może zabraknąć. Będziemy zatem wokół nich budować wspólną wiedzę, inspirując się do najlepszych rozwiązań w zakresie doskonalenia jakości kształcenia.
Biuro organizacyjne Kongresu ICEQ:
e-mail: kontakt@iceq.pl
Dyrektorka Organizacyjna Kongresu ICEQ
mgr Magdalena Stryja
magdalena.stryja@us.edu.pl
tel. 32 359 16 55 | kom. 507 096 756
e-mail: magdalena.stryja@us.edu.pl
Dyrektorka ds. Promocji Kongresu ICEQ
mgr Ewelina Sporysz
tel. 32 359 13 21 | kom. 781 820 084
e-mail: ewelina.sporysz@us.edu.pl